Třída Svobody v Chebu, která tvoří spojnici mezi historickým centrem a nádražím se v příštích letech dočká důkladné rekonstrukce.
„Už v příštím roce necháme zaktualizovat projekt její přestavby,“ slíbil chebský místostarosta Miroslav Plevný. Podle něj se město do rekonstrukce pustí, i když na ní nedostane žádnou dotaci.
„To ale neznamená, že se nebudeme pokoušet jí získat,“ zdůraznil Plevný.

V roce 2008 chce chebská radnice do rekonstrukce investovat jeden milión korun. Z těchto prostředků by se měla zaplatit projektová dokumentace.
„Samotné stavební práce by se měly realizovat v letech 2009 a 2010,“ dodal Plevný.

Podle jeho kolegy místostarosty Michala Pospíšila se budou všechny práce provádět za provozu, protože nelze uzavřít nejfrekventovanější chebskou ulici.
Celá rekonstrukce má přijít městskou pokladnu nejméně na 65 miliónů korun, některé odhady ale mluví až o částce 100 miliónů.
„Hezkou, dlážděnou pěší zónu si Cheb určitě zaslouží,“ poznamenal Cheban Antonín Vrba. „Hlavně aby ji potom ale neobsadili Vietnamci se svým zbožím. Radnice by se měla postarat, aby tam bylo víc míst, kam by si našinec mohl jít na chvíli sednout na kafíčko nebo zákusek. V tomto směru má ještě Cheb co dohánět,“ dodal.