S nevolí některých občanů se setkal nový systém parkování, který zavedly Mariánské Lázně. Na stole na městském úřadě přistála petice, kde se petentům nelíbila jedna z parkovacích zón. Město jim vyšlo vstříc a kritizovanou zónu D ve zkušebním režimu zmenšilo.

Petici za zrušení zóny D podepsalo více jak šest set občanů. „Nikdo nezohlednil fakt, že v zóně, která sahá od Tyršovy ulice po ulici U Nemocnice, jsou ordinace lékařů, prodejny, školy, restaurace a další,“ vysvětlil podání petice Vladimír Kajlik z petičního výboru.

„Na návrh prvního místostarosty bylo předloženo nové nařízení města, které zmenšuje zónu D jak pro rezidentní a abonentní parkování, tak pro parkování, pro které je možné umístit parkovací automaty,“ uvedl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. „Hranicí této zóny je nyní ulice Chebská a Máchova.“ Ani toto řešení nemusí být konečné. „Nikdo neumí odhadnout na sto procent, jak se bude systém chovat, předtím než se zavede. Po půl roce ho proto vyhodnotíme. Předpokládám, že v létě bychom došli k nějaké analýze,“ řekl starosta.

Podle jeho slov je možná i varianta, že se zóna opět rozšíří. „Obávám se, že když bude v některé ulici, jako je například Lužická, Komenského nebo Dvořákova, bezplatné parkování, naučí se tam jezdit lidé, kteří tam nebydlí. Může tak dojít k zahlcení těchto ulic. Pak je dost možné, že sami petenti přijdou s tím, že systém budeme muset rozšířit tak, jak byl původně plánován. To je ale fabulace, uvidíme, jak se bude systém chovat,“ dodal Martin Kalina.