Proto se nyní vedení města rozhodlo celý systém upravit, a to s platností od dubna. Na některých místech se však značky s novými tabulkami objeví až v létě. Lidé si totiž stěžovali, že některé ulice nebyly zahrnuty do takzvaných modrých zón, a tím pádem obyvatelé v dané ulici nemají právo si zaplatit parkovací kartu. A stát tedy před svým domem.

Novinkou při parkování totiž je, že řidiči mohou zaparkovat i na místech modrých zón, a to na omezenou dobu. Ale řidiči, kteří mají zakoupenou abonentní kartu, pak nemají kde zaparkovat. „Na základě připomínek od občanů dochází od dubna k dílčím úpravám nového parkovacího systému, který v centru města zkušebně funguje od začátku března,“ potvrdila informaci mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Změnou se tak vychází vstříc lidem, kteří v centru bydlí. „Řadu podnětů jsme získali při únorovém veřejném projednání nového systému v KC Svoboda. Parkovací systém vychází z návrhů renomované odborné firmy, přesto si uvědomujeme, že má svá úskalí. Letošní rok proto bereme jako zkušební, abychom vše mohli doladit,“ komentoval starosta města Zdeněk Hrkal.

Město má zájem na tom, aby nový systém občanům maximálně vyhovoval. „Na základě připomínek se proto bude systém postupně upravovat. První vlna změn začíná platit od začátku dubna. Změny se týkají především rozšíření možnosti parkování pro držitele rezidentních a abonentních karet. V případě vybraných parkovacích oblastí s omezeným počtem míst mohou lidé nově parkovat i v určených oblastech sousedních,“ vysvětlil Zdeněk Hrkal. V praxi to bude znamenat to, že když bude mít držitel abonentní kartu pro ulici Růžová, nedostane pokutu, pokud zaparkuje v ulici Jakubská.

„Tato možnost platí například pro modré oblasti v ulicích 26. dubna, Mánesova a Valdštejnova. Dalším příkladem jsou také modré oblasti na Růžovém kopečku, v ulicích Růžová, Jakubská a v ulicích před hradem,“ podotkla mluvčí města Simona Liptáková.

Více možností, kde zaparkovat, mají i držitelé rezidentních a abonentních karet pro parkovací oblasti v ulici Obrněné brigády, v části ulice Valdštejnova u ředitelství Policie České republiky, v ulici Jateční, Židovská a na Františkánském náměstí. Z dalších schválených změn je možné zmínit dílčí rozšíření dvou modrých oblastí. K modré oblasti v Růžové ulici bude přiřazeno i Jánské náměstí a k modré oblasti v ulici Jakubská bude přiřazena ulice Úzká. K těmto změnám však kvůli nutnosti získání potřebných povolení ke stanovení dopravního značení dojde až od počátku července.

Ilustrační fotografie.
O Velikonocích na lyže? Možnosti tu jsou