Podle nich je každá iniciativa dobrá a nejde v tomto případě o to, kdo je z jaké strany.
„Karlovarská krajská organizace Strany zelených oceňuje iniciativu senátorů Jana Horníka (STAN), Pavla Čáslavy (ODS) a Miroslava Nenutila (ČSSD), kteří v minulém týdnu představili iniciativu na podporu dostavby silnice R6 z Karlovarského kraje do Prahy.

Zároveň ale upozorňuje, že veřejná debata kolem dostavby této komunikace naprosto pomíjí odborná fakta a z nich vyplývající hlavní otázku – je skutečně nutná stavba čtyřproudé komunikace dálničního typu?“ komentoval situaci Dominik Jandl, člen Republikové rady Strany zelených.

Jeho názor doplnil i Petr Němec, nově zvolený předseda krajské organizace Strany zelených.Není pochyb o tom, že Karlovarský kraj nutně potřebuje kvalitní silniční spojení s hlavním městem. Souhlasit lze i s tím, že neustálé odkládání této záležitosti vládou a Ministerstvem dopravy je jakousi historickou křivdou vůči našemu regionu,“ komentoval iniciativu tří senátorů z Karlovarska Němec.

„Zapomíná se ale na tu nejpodstatnější otázku: Je vůbec potřebné, aby na zmiňovaném úseku stála plnohodnotná dálniční komunikace?“ dodal Němec.
Iniciativu senátorů pochválil také poslanec parlamentu Jan Bureš (ODS). Ten ale zdůraznil, že je potřeba zachovat myšlenku R6 jako čtyřproudové silnice. „Vítám aktivitu pánů senátorů, protože je R6 opravdu důležitá a i my se snažíme za ni bojovat,“ řekl Bureš. „Rozhodně si však myslím, že to musí být čtyřpruh. Bez toho to nemá smysl. Úspory by navíc při omezení počtu pruhů nebyly takové, jak si někteří lidé myslí a jaké si slibují,“ doplnil k tématu R6 poslanec Bureš.