„Karlovarský region vidím jako region atraktivní. Když budeme schopní pohnout s jednotlivými strukturálními problémy, jako jsou místa ve školách, zdravotnictví, ale i kultura a sport, tak má dobrou budoucnost,“ řekl Pavel. Poté slíbil, že poznatky ze své návštěvy kraje bude řešit s vládou.

Odpověděl i na otázku, proč navštívil zrovna firmu BWI Czech Republic čínského investora. „Na čínských investicích a obchodu s Čínou není v principu nic špatného. Firma má sice čínského investora, ale její zaměstnanci jsou až na generálního ředitele z naší země. Poskytuje přes 200 pracovních míst lidem z regionu,“ řekl.

Čínu přitom dlouhodobě označuje za potenciální hrozbu. „Pokud jsem se vyjadřoval kriticky k některým čínským investicím u nás nebo k určitým aktivitám, tak to bylo v souvislosti s konkrétními firmami, jako je třeba firma Huawei. Ta má poměrně přímou vazbu nejen na zpravodajské služby Číny, ale i na vládu. Produkuje technologie, které mohou mít přístup nejen k citlivým, ale i utajovaným informacím. To je věc, která souvisí s národní bezpečností. Výroba tlumičů přeci jen zatím s národní bezpečností tak úplně nesouvisí,“ dodal.

Petr Pavel zahájil v Aši návštěvu Karlovarského kraje
Policisté zasahovali při příjezdu Petra Pavla do Chebu, muž neuposlechl výzvy

Podle Pavla čínský investor do chodu firmy nijak nezasahuje.

"Co se zaměstnanců týče, je firma naše. BWI umožňuje lidem pokračovat dál do zahraničí, lidé z firmy jezdí pracovat třeba do Polska," uvedl.

Na závěr odpověděl i na dotaz novinářů, zda ví o tom, že některý z vozů jeho kolony mělo v Chebu zasáhnout vejce. "O tom nevím, já jsem nic nezaregistroval," odpověděl Pavel. Poté již s nadsázkou a úsměvem dodal, že pokud je to pravda, tak tento region na tom nemůže být tak špatně jak se říká, protože cena jednoho vejce je v dnešní době sedm až deset korun.