Dvě pietní místa chce do svého vlastnictví převzít město Cheb. Jedním z nich je zrenovované místo Krásná Lípa a druhé místo se nachází v chebské ulici Osvobození nedaleko mostu, který vede do Hájů. Do majetku města přejdou tyto dvě místa z Nadace Historický Cheb, která měla dosud obě zákoutí na starost.

„Náklady na rekonstrukci pietního místa v ulici Osvobození byly 109 tisíc korun včetně daně a prostranství tehdejšího hřbitova v Krásné Lípě vyšlo na 834 tisíc korun," vyjmenoval místostarosta města Chebu Pavel Hojda s tím, že převod bude ještě schvalovat zastupitelstvo, ale protože na radě města neměl nikdo k této záležitosti připomínky, je převod na město téměř jistý.

Město o převod těchto dvou míst požádalo proto, aby sjednotilo údržbu pietních míst, která se nachází i na dalších místech ve městě.

Desítky let zaniklou obec Krásná Lípa nedaleko Chebu nyní připomíná její upravený hřbitov. Je to to jediné, co po obci zbylo. Do zvelebení zpustlého místa se před lety pustil Nadační fond Historický Cheb.

Hřbitov se nachází těsně u cyklostezky z Chebu do Waldsassenu. Před několika lety šlo o zarostlé místo s desítkami povalených náhrobních kamenů. S úpravami se začalo v polovině roku 2011, kdy byl celý prostor vyčištěn od náletové vegetace. Tyto práce dělali klienti chebské noclehárny pro lidi bez domova Betlém.

Na místě tehdy bylo třeba udělat i dendrologický průzkum. Tam, kde stála patrně márnice, vzniklo vyhlídkové místo s pietním artefaktem.

V Krásné Lípě žilo ještě před 2. světovou válkou přibližně 150 obyvatel. Na začátku 50. let minulého století se ale vesnice ocitla v zakázaném pásmu. Netrvalo ani šest let a po životě v obci nebylo ani památky, byla totiž srovnaná se zemí. Zbyl jen hřbitov.