Vyhrát komunální volby je jedna věc, sestavit koalici, to je záležitost druhá. První povolební jednání má za sebou Česká pirátská strana v Mariánských Lázních.

„Mohu potvrdit, že jsme se s hnutím ANO dohodli na tom, že společně sestavíme koalici," uvedl lídr ´Pirátů´ Ondřej Knotek. ´Piráti´ by tak společně s ANO měli osm mandátů z jedenadvaceti křesel. „Samozřejmě jsme si vědomi toho, že spojení s hnutím ANO nám nedává potřebnou většinu," řekl s tím, že z tohoto důvodu už oslovil vyjednávací tým další sdružení a strany, které získaly mandát v mariánskolázeňském zastupitelstvu.

Podle Ondřeje Knotka není po prvním kole vyjednávání nikdo, koho by vítězové komunálních voleb vyloženě nechtěli. „Jsou samozřejmě některé body, které by se mohly stát předmětem mnoha diskusí," řekl Knotek. „Během úterý zveřejníme na našich webových stránkách záznamy z jednání."

Stejně jako povolební vyjednávání o mariánskolázeňské koalici je otevřené i to, kdo nakonec usedne na post starosty města. „Zatím jsme tuto otázku neuzavřeli. V současné době je nejdůležitější poskládat stabilní koalici. Samozřejmě se nabízí to, že na post starosty by měl usednout kandidát vítězné strany," dodal.