Těsnou většinu bude mít koalice v Mariánských Lázních. Vítězná Česká pirátská strana po řadě vyjednávání oznámila, že se jí podařilo poskládat koalici.

„Mohu potvrdit, že se nám povedlo složit koalici," informoval lídr ´Pirátů´ Ondřej Knotek. „Ta se skládá z členů České pirátské strany, hnutí ANO, České strany sociálně demokratické, Sdružení Volby 94-2014 a Občanské demokratické strany." Dohromady tak bude mít mariánskolázeňská koalice dvanáct z jedenadvaceti členů.

Podle Ondřeje Knotka vyplynula z povolebního jednání s těmito partnery největší shoda. „V nejbližších dnech bude podepsána koaliční smlouva," přiblížil Knotek.

Kdo ale usedne do starostovského křesla, zatím není jasné. „Stále platí, že budeme usilovat o to, aby starostou byl zástupce vítězné strany. Nabízí se tak pět kandidátů," uvedl Knotek s tím, že všechno rozhodnou zastupitelé na ustavujícím zastupitelstvu.

Zcela jisté je ale to, že v následujícím volebním období budou mít Mariánské Lázně opět dva místostarosty. Na tom se shodly všechny strany, které budou v zastupitelstvu. Dříve tomu tak v Mariánských Lázních léta bylo. V minulém období však tuto funkci zastával jen Petr Horký.