Masy vody poškodily hudební aparaturu na akci s názvem Pivní láznění a pořadatelé museli odvolat tři skupiny, které tady měly v sobotu vystoupit.

„Pivní láznění je akce, která se uskutečňuje tradičně na centrálním parkovišti v Mariánských Lázních,“ řekl organizátor akce Roman Juřica. „Letos jsme se rozhodli spojit Starostafest a Pivní láznění kvůli úsporným opatřením. Lidé měli však možnost si zábavu vychutnat tři dny za sebou. Od pátku až do neděle,“ upřesnil Juřica.

Na parkovišti v pátek zahrály celkem tři kapely. Ty si přišla poslechnout více než tisícovka návštěvníků. Bohužel k večeru se spustil silný vítr a bouřka a vyřadili hudební aparaturu z činnosti. Navíc vichr rozbil několik stanů, které zde byly připraveny pro diváky. „V letošním roce jsme na Pivním láznění rozprostřeli sedm velkých stanů, aby se měli návštěvníci v případě deště kam schovat,“ pověděl Juřica. V jednom takovém dokonce měli lidé i povodeň.

„Náš stan byl plný lidí a my jsme hostům nálévali bosy,“ pověděla jedna z obsluhujících Jana Hvězdušová. „Po kotníky jsme tu byli ve vodě. I přes nával vody však zde hosté zůstávali,“ upřesnila. Návštěvníkům se akce zamlouvala. „Až na počasí je to tu dobře zařízené,“ pochvalovala si Brigita Kubová z Ústí nad Labem. „V pátek bylo docela hezky, tak byla lepší nálada. Líbilo se mi, že zde vystoupilo tolik kapel,“ doplnila.

Návštěvníci se na akci mohli těšit na živé kapely nebo skupinu šermířů. V sobotu večer se podařilo hudební zařízení opět zprovoznit a nic nebránilo tomu, aby si hosté vychutnali tahák třídenního festivalu kapelu Žlutý pes.

„V neděli jsme připravili také akce pro děti. Ti nejmenší si zasoutěží o věcné ceny, užijí si různé atrakce a bavit je bude také vystoupení klaunů. Velký dík patří městu Mariánské Lázně, které akci finančně podpořilo,“ podotkl Roman Juřica.