„Myslím si, že to u nás funguje bezvadně, za tu dobu jsme se naučili mnoho věcí. Vaříme devíti procentní světlou Cykloosmu, jedenácti procentní Pšeničnou, jedenácti procentní Světlou Jedenáctku, dvanácti procentní Světlý Ležák Hořký, dále třinácti procentní Tmavou Třináctku, vaříme i pivo IPA, které má čtrnáct procent. U každého piva máme svůj slogan, který si můžete prohlédnout například na našich webových stránkách. Dokonce máme svůj desetilitrový soudek Skauta, kde pivo po dva dny vydrží hezky studené. Po tu dobu garantujeme kvalitu čepovaného piva. Ten, kdo si soudek zakoupí, nepotřebuje ani chlazení ani pípu a lehce se s ním zachází,“ říká spolupodílník a občasný sládek Pivovaru Pivní Skaut Tomáš Podzimek.

Pivovar Pivní Skaut už teď chystá na léto svůj speciál, který bude dělat společně s městem.Pivovar Pivní Skaut už teď chystá na léto svůj speciál, který bude dělat společně s městem.Zdroj: Pivovar Pivní Skaut

Milovníků malého chebského pivovaru přibývá. „Musím říct, že s návštěvností pivovaru jsme spokojení, protože se lidé naučili na naše piva chodit. Stáčíme je například do pet lahví, plechovek, nebo také do skla. Piva lze zakoupit i přímo v restauraci Hvězda. Máme různé odběratele mezi několika městy, jako je například Cheb, Mariánské Lázně, nebo ale i Plzeň a stále pracujeme na tom, aby se naše odběratelská řada dále rozšiřovala.

Pivovar Pivní Skaut už teď chystá na léto svůj speciál. „Bude to ve spolupráci s městem, protože se připravují i oslavy sedmistého výročí, tak mohu prozradit, že tento speciál bude vyrobený k této významné události,“ pokračuje.

Celá naučná stezka vznikla díky iniciativě Městský úřad Rotava v roce 2013. Každá z informačních cedulí nabízí dostatečné množství informací.
Tip na výlet – Naučná stezka Rotavské varhany

Pivovar Pivní Skaut zvládá provoz i přes nepříznivé okolnosti. „Rozjíždět v Karlovarském kraji, v Chebu takový podnik není vůbec jednoduché, navíc leden je celkově pro pivovary nejhorším obdobím. Další těžký úkol je najít i spolehlivé a stále odběratele, ale doposud se nám daří a jsme za to rádi. Těšíme se jak na rezidenty v Chebu, tak na každého návštěvníka, který zavítá do našeho pivovaru. Rozhodně máme co nabídnout a nabízíme dokonce i exkurze a jelikož nás naše práce baví, rádi si s každým o výrobě piva popovídáme a nejen to. Kdo má zájem, tak může ochutnávat dle libosti,“ uzavírá sládek Pivovaru Pivní Skaut Viktor Nosek.