Po několika měsících Karlovarský kraj dokončil rekonstrukci Pivovarské ulice v Chebu. Její uzavření už v loňském roce a letos zkomplikovalo život mnoha lidem. Museli opravovaný úsek objíždět. Celkové náklady na opravu byly 8,5 milionu korun. V následujících dnech město ještě dokončí výstavbu chodníků na jedné straně.

„Včera nastalo dlouho očekávané zprovoznění krajské komunikace v ulici Pivovarská. Práce začaly v loňském roce, kdy v tomto úseku společnost Chevak Cheb zahájila výměnu kanalizace. V důsledku následných poruch na vodovodním řadu i zmiňované kanalizaci došlo ke značnému zpoždění stavby, což citelně ovlivnilo automobilový provoz města. Porucha nastala také na plynovém potrubí, které bylo třeba celé vyměnit,“ konstatovala tisková mluvčí města Simona Liptáková.

„Zpoždění na stavbě nás velmi mrzí, ale nemohli jsme s tím nic dělat. Rekonstrukce byla v rukách Karlovarského kraje,“ konstatoval chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Děkujeme řidičům i chodcům za trpělivost, kterou se stavbou měli. Nemohli jsme předpokládat, že nastanou takové komplikace,“ poznamenal chebský místostarosta. Město se na stavbě podílelo stavbou chodníků za 3,5 milionu korun a výměnou veřejného osvětlení za 450 tisíc korun. S dokončením zbývající části chodníku se počítá do 14 dnů.

„Jsem rád, že se dá přes křižovatku konečně jezdit. To objíždění bylo hrozné. Člověk z toho byl až nervózní, měl jsem pocit, že se tam skoro nic nedělá. Naštěstí je to za námi,“ sdělil řidič Vladimír z Chebu.