Z úst jednatele Dana Romportla se mu dostalo odpovědi, že zájem vybudovat v nemocnici porodnici společnost má.

„Nejprve si ale necháme zpracovat analýzu, která by nám měla říct, zda se porodnice v regionu vůbec uživí. K tomu by bylo potřeba pět set porodů za rok,“ uvedl Romportl.

Podle Aleny Voltrové z tachovského městského úřadu se jenom v Tachově a obcích na jeho správním území za poslední rok narodilo 404 dětí plus 25 dětí cizinců.

„Navíc, když ještě nemocnice v Plané fungovala i s porodnicí, tam jezdily rodit ale i maminky například z Mariánských Lázní,“ řekla.

K uvedenému počtu je ještě třeba přičíst děti narozené ve Stříbře a jeho správním území, což pět set novorozenců i s Tachovskem za rok určitě dá.

To, že v regionu chybí porodnice, kupodivu vadí víc mužům, než ženám.

„U nás doma to bylo tak, že manželce bylo jedno, kde porodí. Už ale ne tak mne. To kvůli tomu, že porodnice je odsud přece jenom trochu daleko. V Plané by porodnice byla určitě daleko vhodnější,“ míní Jiří Seifert z Tachova.

Stejný názor má i Pavel Dušek ze Stříbra.

„Nikdo neví, co se může stát, když na ženskou přijde porod. Sice máme odborníky, kteří dokáží rodičkám pomoci i v policejním voze, ale v porodnici je to určitě patřičnější. A navíc, mně by určitě nebylo jedno, jak daleko bych za svojí manželkou a potomkem jezdil na návštěvu do porodnice,“ poukazuje. „Porodnici v Plané bych uvítal,“ dodal.