Chebští hasiči si nevybavují, kdy naposledy vyjížděli k planému poplachu. O to kuriozněji vypadá záchrana člověka v Sokolově. Prý spadl do kanálu. „Hasiči jej skutečně našli, ale ukázalo se, že dotyčný muž je bezdomovec, který v kanálu bydlí a pomoc odmítl,“ uvedl mluvčí hasičů Karlovarského kraje František Petr.


Planých poplachů mají hasiči Karlovarského kraje ve své statistice za měsíc červen celkem 48, což je skoro 14 procent všech zásahů.
„Nejčastější jsou v městských a průmyslových aglomeracích, které jsou chráněné elektronickými systémy,“ pokračoval Petr. „Ty jsou nastavené na určitou citlivost a my raději vyjedeme ke každému oznámení, než neudělat nic.“
Zbytečné výjezdy hasičů tak nikdo nezaplatí.
Na Chebsku podle mluvčího nejsou plané poplachy tak časté, i když se občas nějaký vyskytne. „Na Chebsku není tolik elektronických hlásičů,“ doplnil.
Ani starosta Skalné Radomil Gold si nevybavil, že by místní hasiči v poslední době vyjížděli zbytečně. „Každé volání vyhodnocuje středisko v Karlových Varech,“ řekl.


Lidé volají hasiče také v případě, že se nemohou dostat domů či potřebují zachránit například kočku uvízlou na stromě. Tradičně hasiči odstraňují včelí roje nabo vosí hnízda. Skalenští dobrovolníci před časem zachraňovali káčata z kanálu.