Také Chebskem hýbe případ utonulého šestnáctiletého chlapce z Jablonecka, kterému městští policisté podle slov svědků dostatečně nepomohli.
Obyvatelé Chebska diskutují, na čí straně stojí právo. „Jsem z toho rozčarovaná,“ zlobila se jednatřicetiletá Marcela Straková z Chebu. „Slyšela jsem, že strážník dokonce neuměl plavat! To je snad zbytečné komentovat,“ pověděla.

Pokud se někteří občané domnívali, že umět plavat bude jednou z podmínek přijetí k městské či státní policii, mýlili se. Ani u jedné tomu tak není. Velitel chebských strážníků ale obyvatele Chebu uklidnil.

„Většina našich stážníků plavat umí,“ uvedl a dodal: „Jsou vyškolení v první pomoci. Ale ne v záchraně tonoucího.“
To mnohé občany překvapilo. „Jsou tu přece pro nás,“ řekl Martin Strýc z Chebu. „To, že by nasadili svůj život, není argument proč tonoucího nezachránit. To je jako kdyby hasič odmítl sundat sršní hnízdo, protože by ho mohl hmyz pobodat,“ podivoval se.

Jablonecký starosta Petr Tulpa ale sdělil, že strážníci neporušili služební povinnosti. Jenže všichni zvídaví občané si ale například i na stránkách města Chebu mohou přečíst náplň činnosti městských policistů. Bod číslo sedm zní: 'Podle zákona ČNR č. 553/91 Sb. mají občané právo obracet se na městském policisty o pomoc; strážníci jsou povinni pomoc poskytnout'.

Druhá část lidí si myslí, že okolo vodní plochy bylo dost svědků, kteří mohli tonoucího zachránit také.
„Kritizovat – to by jim šlo, ale oni pro něj mohli skočit zrovna tak,“ zlobil se dvaapadesátiletý Josef z Chebu. „Po bitvě je každý generál,“ dodal.
Někteří oslovení obyvatelé netuší, jak si tedy mají zákon vysvětlit.

„Myslím, že měli zasáhnout,“ řekla studentka Hana Mazancová z Chebu. „Nelíbí se mi, že z médií slyším různá vysvětlení typu, že ho strážníci neviděli nebo že byl chlapec opilý.“