VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté zachránili sebevraha, který se pokusil skočit z telefonního vysílače

Plesná - Mladý muž se rozhodl řešit manželské problémy skokem z výšky, ještě před tím ale zavolal na linku 158

30.5.2008
SDÍLEJ:

SLOUP TELEFONNÍHO VYSÍLAČE, ze kterého chtěl mladý muž skočit, stojí v Plesné v části Bamberk. Naštěstí jej místní policisté přemluvili, aby slezl. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Policisté z Plesné beze zbytku naplnili heslo pomáhat a chránit a zachránili lidský život. V noci na středu se totiž pokusil místní 28letý muž spáchat sebevraždu skokem z vysílače telefonního signálu.
Jeho motivem byly manželské problémy.

Potencionální sebevrah si ale ještě před tím sám zavolal na linku 158 a oznámil operačnímu důstojníkovi, že se nachází na vyvýšeném místě v Plesné a hodlá spáchat sebevraždu.
Policisté z obvodního oddělení v Plesné se ale předvedli jako dobří vyjednavači, když se jim podařilo muže přesvědčit, aby ze sloupu slezl.
„Hlídky provedly prověrku Plesné a v části Bamberk zjistily, že na sloupu vysílače, asi v jedné třetině, je muž,“ sdělil zástupce velitele plesenského oddělení Daniel Dinga.

Jak dodal, sám na policisty ze stožáru zavolal. Tím ale jeho veškerá komunikace skončila a odmítal se s kýmkoliv bavit. Do oploceného prostoru vysílače nesměl nikdo vstoupit, muž si dokonce nechal rozsvítit světla policejních aut, aby měl přehled.
Neustále vyhrožoval tím, že skočí. Mezitím, co policejní oddělení v Plesné burcovalo vyjednavače, kriminalisty, hasiče a záchranku, muž na vysílači si to rozmyslel a začal se s policisty bavit. Když na místo dorazil Daniel Dinga, povedlo se mu s nešťastným mužem začít mluvit a přesvědčil ho, aby slezl zhruba do výšky deseti metrů.

„Ještě než na místo dorazil vyjednavač, podařilo se policistům muže přesvědčit, aby slezl přibližně pět metrů nad zem,“ poznamenal Dinga. On sám byl v tomto pokusu velmi úspěšný. „My jsme oba Plesňáci,“ řekl. „Já ho znám, vím, že nikdy neměl problémy a povedlo se mi s ním začít bavit. Během toho povídání mi řekl své problémy,“ sdělil skromně Dinga. „Vedl jsem rozhovor, který je pro tyto situace doporučen už v základní přípravě policistů.“ Přestože nešťastník postupně lezl dolů, neustále vyhrožoval, že pokud někdo vstoupí do oploceného prostoru, opět vyleze nahoru a skočí. Ve chvíli, kdy stoupl na zem, dorazil policejní vyjednavač a asi po dvaceti minutách se mu podařilo muže od jeho úmyslu odradit. Podle zjištění policistů nebyl muž pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Na doporučení psychiatra byl muž poslán v doprovodu manželky domů. „Vše se nám podařilo zvládnout v součinnosti s vyjednavačem a kriminální policií,“ dodal Dinga. Podle psychiatra Pavla Solničky je v každém muži více či méně feminní složky a ženské reaktivity, ale je to individuální. To je možná důvod, proč muž reagoval právě takto. „Pokud je někdo emotivnější, může to řešit tímto způsobem,“ poznamenal lékař. To platí nejen při manželských problémech, ale i třeba při rozchodu partnerů. Emotivnější muž se snaží ženu opět kontaktovat, píše, volá, vyhrožuje sebevraždou. „Pokud se muži rozhodnou řešit situaci tímto způsobem, sáhnou po jistějším způsobu, než jsou prášky. To znamená zastřelení, skok z výšky a podobně,“ vysvětlil.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
30.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení