Miroslav Plevný už na začátku senátních voleb avizoval, že pokud bude zvolen, rezignuje na post místostarosty a zůstane pouze zastupitelem a radním města Chebu. „Funkci řadového krajského zastupitele si ponechám, protože to nepovažuji za problém. Jsem toho názoru, že kontakt s krajskou problematikou může být pro mou pozici senátora přínosem,“ vyjádřil se Miroslav Plevný.

„Po projednání v rámci Volby pro město a s koaličními partnery budeme na pozici místostarosty navrhovat Ladislava Hrubého,“ oznámil chebský starosta Antonín Jalovec.

Doplnil, že se počítá i s úpravami kompetencí ve vedení města. „Vzhledem k tomu, že místostarosta Plevný měl poměrně velkou ekonomickou erudici, zatímco navrhovaný místostarosta Hrubý je kovaný spíše v právních záležitostech, dojde k mírnému přeskupení kompetencí a rezortů. Nebude to ale nic zásadního,“ poznamenal Antonín Jalovec.

Vstup do rezervace Soos je nyní možný přes turniket.
FOTO: V rezervaci Soos je nový turniket

Podle jeho slov bude návrh směřovat k tomu, aby Hrubý, pokud bude zvolen, převzal například majetkoprávní či živnostenský odbor.

Změní se i obsazení zastupitelstva. „Dva zastupitelé Volby pro město chtějí dát větší prostor svým pracovním povinnostem a z toho důvodu rezignovali na své funkce. Jedná se o Michala Ouřadu a Michala Poláka. Jejich pozice v zastupitelstvu převezmou Martin Řezníček a Jiří Duchek, kteří jsou také z VPM,“ informoval starosta.

„Změny budou schvalovat zastupitelé na příštím zasedání, které by se mělo uskutečnit ve čtvrtek 22. října v chebských prostorách ekonomické fakulty Západočeské univerzity,“ upřesnila mluvčí města Cheb Simona Liptáková.