Město tam nechalo nainstalovat nové veřejné osvětlení. Donedávna tam lidé chodili ve tmě. Navíc cesta se stala velmi důležitou pro ty, kteří byli zvyklí chodit po železné lávce na nádraží. Tu nechalo letos město zbourat a obyvatelům Švédského vrchu nezbývá než jít touto cestou. Náklady na instalaci lamp dosáhly jednoho milionu korun. Osvětlena je cesta od ulice Vrázova až k Železničářům.

„Zastaralé a víceméně nefunkční osvětlení na osmi dřevěných sloupech bylo zcela demontováno. Nově bylo vybudováno veřejné osvětlení se 14 světelnými body stožárového typu,“ sdělila tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková. „Celá trasa má rovněž nové podzemní kabelové vedení. Cena díla je něco málo přes milion korun včetně DPH,“ dodala mluvčí.

Panelovou cestu už letos v létě bývalé vedení města nechalo celou vyčistit od náletové zeleně, aby tu bylo důstojnější procházení pro všechny, kteří na Švédském vrchu bydlí. Navíc k této cestě vede i provizorní chodník pod viadukty, který tu v minulosti nikdy nebyl. Lidé tak museli přecházet rušnou silnici z jedné strany na druhou. Nebezpečné to bylo především pro děti, které byly zvyklé chodit po zmíněné ocelové lávce. Jestli vznikne lávka nová, se zatím neví, v tuto chvíli se zpracovává projekt.

Chebský hrad.
Na hrad i v zimě