Karlovarský kraj chce lávku opravit a otevřít ještě v letošním roce. Příští rok po cyklistické sezoně pak vybuduje lávku novou. „Po dohodě s vedením obce Odrava se Karlovarský kraj před časem rozhodl převzít a opravit chátrající železobetonovou lávku v Mostově na trase Cyklostezky Ohře,“ informovala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Díky tomu by se mělo ulevit hlavně cyklistům. „Nedokážu pochopit, že někdo nechal vybudovat páteřní cyklostezku s mnohamilionovými náklady, a přitom lávka přímo na trase zůstala neopravená,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. „Všichni občané, kteří tudy jedou na kole, najdou před lávkou zavřenou bránu a musí místo objíždět po frekventované silnici, která má čtyři a půl kilometru. Vůbec si nedovedu představit, že bych tam jela s malým dítětem.“

Právě z tohoto důvodu nechá kraj lávku v krátkém časovém úseku posoudit z bezpečnostního hlediska a opravit, aby ji cyklisté mohli využívat ještě letos. „Zároveň připravujeme vybudování nové, takzvaně bezpilířové lávky, která bude odpovídat parametrům stanoveným Povodím Ohře, aby byl zachován průtok vody,“ řekla Jana Vildumetzová.

Stavba nové lávky by mohla začít už v příštím roce po ukončení cyklistické sezony. „V návrhu projektu se počítá s částkou na stavbu ve výši přibližně deseti milionů korun, ale předpokládáme, že v rámci veřejné soutěže náklady budou nakonec nižší,“ dodala Jana Vildumetzová.

Ilustrační snímek
Peníze nepeníze. Hazard tady pokračovat nebude