VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po napadení ženy lahví do obličeje dostal muž na deset dní zákaz přiblížit se k bytu

Aš – Přeražený nos, pohmožděný obličej a bolest ruky

21.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Takový je výsledek manželských sporů mladé dvojice v Aši. Jak ale vyplynulo z policejních informací, neřeší 27letý muž a 26letá žena své neshody podobným způsobem poprvé. Jen to tentokrát zašlo trochu daleko.

Dostala lahví do obličeje

„Žena byla napadena svým manželem, a to lahví do obličeje,“ upřesnil mluvčí záchranky Lukáš Hutta. „Převezli jsme ji na oddělení ORL v chebské nemocnici, kde byla ošetřena,“ dodal.
„Vzájemné útoky nejsou u této dvojice nic nového,“ poznamenala překvapivě policejní mluvčí Kateřina Dohnalová. „Hlídka u nich nebyla poprvé,“ uvedla.

Na deset dní musel pryč

Okolnosti poslední pře jsou ale stále předmětem šetření, protože ani jeden z manželů se dosud nedostavil na policii k výslechu. Policie ovšem využila zákonné možnosti a muže na 10 dnů vykázala z bytu.

Do bytu smí jen s policistou

Při tomto právním úkonu má vykázaná osoba zákaz vstupu do vymezeného prostoru, zákaz navazování styku nebo kontaktu s ohroženou osobou a musí na místě odevzdat všechny klíče od společného obydlí, které drží.

Má ale právo vzít si před odchodem věci osobní potřeby, osobní cennosti a osobní doklady, věci nezbytné pro podnikání nebo výkon povolání, ovšem pouze jedenkrát v průběhu desetidenního vykázání a jen v přítomnosti policisty. Vykázání oznámí policista ústně vykázané i ohrožené osobě a vyhotoví potvrzení o vykázání, které jim předá proti podpisu. Součástí potvrzení o vykázání je vymezení prostoru, na který se vykázání vztahuje.

Autor: Nataša Šmatová

21.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení