Štěstí z narození syna Vašíka nevydrželo Václavu Kůtovi a jeho rodině dlouho. Místo aby si malého Vašíčka položili do postýlky a užívali si rodinného domova, neměli ho z porodnice kam donést. Zatímco nic netušící pyšný tatínek jel vyzvednout chlapečka a jeho maminku do porodnice, v pronajatém bytě v Mariánských Lázních řádil zloděj. Aby svůj čin tato lidská hyena zamaskovala, byt nakonec zapálila. Malého Vašíčka tak místo jeho pokojíčku do života přivítaly plameny.

Dobrovolného hasiče, který je členem výjezdové jednotky dobrovolných hasičů v Drmoule, tak čekal při příjezdu domů doslova šok. „Nevěděl jsem, jestli vidím správně, jestli se zhroutím a co budu dělat," řekl krátce po požáru Vašek Kůta. Doma bylo na příjezd miminka všechno přichystané, ručně vyrobený přebalovací pult, postýlka, kterou vyráběl se svým tatínkem.
Rodině nezbylo téměř nic. Co zloděj neukradl, lehlo popelem. Mladá rodina s dětmi se tak musela na čas přestěhovat k rodičům a začít prakticky od znova. Nezůstali na to ale sami. Poté, co se kamarádi i naprosto cizí lidé dozvěděli o tom, co rodinu postihlo, zvedla se vlna ohromné solidarity. Hasiči ze všech koutů republiky i obyčejní lidé se začali zajímat, jak jeho rodině pomoci. Začali vozit věci pro miminko, hračky a další věci, které rodina potřebovala.

„Nikdy nezapomenu na to, jak mi jeden z chebských hasičů řekl: Hasiči – pro někoho obyčejné slovo, pro někoho rodina. Solidarita všech a ten pocit, že nám lidé chtějí pomoci, mi vrátily chuť do života."

Letošní vánoční svátky stráví mladá rodina už v novém a zařízeném bytě. A to i díky všem, kterým nebyl jejich osud lhostejný.