Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počet Čechů pracujících v Německu se zvyšuje

Mariánské Lázně - Mariánskolázeňské dialogy organizuje Řemeslnická komora Dolní Bavorsko Horní Falc z Regensburgu.

14.11.2013
SDÍLEJ:

MARIÁNSKOLÁZEŇSKÉ DIALOGY přivítaly spoustu významných hostů. Foto: Foto: Kraus

Příhraniční oblasti jsou v pohybu. Tento závěr jasně vyplynul ze šestých Mariánskolázeňských dialogů. Počet Čechů pracujících ve východním Bavorsku se od roku 2011 téměř zdvojnásobil.

Mariánskolázeňské dialogy organizuje Řemeslnická komora Dolní Bavorsko Horní Falc z Regensburgu. Na akci se sešlo 240 zástupců z institucí, podniků, škol a úřadů z východního Bavorska, Čech, Rakouska a poprvé i ze Slovenska. „Bylo to takové velké rodinné setkání," zhodnotil Mariánskolázeňské dialogy Ludwig Rechenmacher, vedoucí oddělení pro zahraniční hospodářství a Evropskou unii u Řemeslnické komory. Ve všech pádech přítomní skloňovali slova ´kultura vlídného přijetí´. Tu je zapotřebí uplatňovat u pracovníků, kteří za prací přicházejí ze sousední země. „Přátelské pracovní klima, rovnocenné zacházení s místními a zahraničními pracovníky, všechny tyto body jsou velmi důležité pro vytvoření kultury vlídného přijetí," uvedl Rechenmacher.

Dalším faktem, který ukázaly ´Dialogy´, je poznatek, že v příhraničních okresech východního Bavorska je vysoký podíl českých pracovních sil. „Mezi 1500 českými pracovníky v našem okresu se uskutečnila dotazová akce," řekl Klaus Schedlbauer z oddělení podpory hospodářství okresního úřadu v Chamu. „Devadesát procent z nich se u nás cítí dobře." Většina Čechů v Bavorsku pracuje v kovozpracujících závodech nebo hotelech a restauracích. Motivací je hlavně vyšší mzda v zahraničí.

Autor: Jana Bežáková

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení