Jeho 4. ročník se uskuteční už tuto neděli 9. září. Doprovodný program začne na chebském náměstí ve 14 hodin. Letos organizátoři mysleli více na životní prostředí, a proto se nebudou vypouštět růžové balónky.

„Těšit se všichni mohou na hudební hvězdy Bohuše Matuše a chebskou rodačku Magdu Malou. Tradičně bude náš průvod doprovázet Městský dechový orchestr Cheb se svojí mažoretkovou formací, dále tanečnice ze skupiny Magicstar Cheb. Pro děti obstará zábavu kouzelnický mág Kamil Burda,“ sdělila pořadatelka pochodu Gabriela Dostálová.

Smyslem AVON pochodu nadále zůstává vyjádření solidarity a dodání optimismu ženám v jejich boji s rakovinou prsu. Je nutné o tomto problému stále mluvit a vysvětlovat, že prevence je důležitá. Letos však bude AVON pochod přece jenom v něčem odlišný. Budou chybět tradiční růžové balonky.

„Ačkoli jsme dosud volili nejšetrnější formu balónkového aktu, vnímáme, že je čas hledat trvale udržitelnou variantu, která nezatíží přírodu. K rozhodnutí o jiném symbolickém vyjádření podpory dalo pokyn české vedení firmy AVON,“ poznamenala Gabriela Dostálová. Na závěr akce se tak centrum Chebu promění v zónu bublin. I nadále platí, že vstupenkou na AVON pochod je jakýkoliv předmět s růžovou stužkou, který bude možné zakoupit před akcí a v jejím průběhu.