O počítačové kurzy Centra pro zdravotně postižené (CZP) Karlovarského kraje je neutuchající zájem. Senioři nechtějí zůstat, jak někteří sami říkají, počítačově negramotní. Zrovna tak, jako Jana Stadtlerová z Plesné, jedna z účastnic loňského kurzu. „I když jsem to dříve považovala za zbytečnost, ale dnes, ať se člověk podívá kam chce, všude jsou odkazy na internet,“ konstatovala.

A jaké jsou první pocity při práci s počítačem?

„Strach,“ uvedla Alena Nesvadbová z Lubů, další z absolventek týdenního kurzu. „Obavy, abych něco neudělala špatně. Zpočátku jsem se bála na něco sáhnout. Když člověk přijde k počítači po šedesátce, je to hodně těžké,“ poznamenala. Další připouští, že úplně omládnou, když se naučí pracovat s moderními technologiemi.

Pro další zájemce jsou připravené přednášky i letos. Jen se nebudou konat jako tradičně v chebské pobočce CZP, ale v budově základní a mateřské školy v Hazlově, a to od 10. do 14. května každé odpoledne mezi 14. až 17. hodinou. „O tom, zda jsou ještě volná místa, je nejlepší se informovat na naší centrále v Karlových Varech na telefonu 353234666,“ sdělila Helena Kněžická, vedoucí chebského CZP. Zúčastnění senioři se naučí pracovat s počítačem a s internetem, s mobilním telefonem a platební kartou. Přednášet bude Miroslav Mondek. „Nechám účastníky kursu, aby si to takzvaně osahali a vyznávám metodu pokus – omyl,“ vysvětlil způsob školení.