Zbudování podchodu pod frekventovanou silnicí u Františkových Lázní už není jen snem občanů. Františkolázeňská radnice na tomto úkolu pracuje. Důležitý bezpečnostní prvek by měl sloužit nejen místním do konce roku 2017.

„Samozřejmě intenzivně pokračuje i nadále práce na projektové dokumentaci podchodu silnice I/21 směr Žírovice (u teplárny)," potvrdil místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař. „Záměr považujeme zejména za bezpečnostní prvek. V současné době jezdí po této silnici 11 tisíc automobilů denně, z toho téměř 4 tisíce kamionů. Je naprosto nevyhovující, že máme přes takovou komunikaci vedenu turistickou trasu a cyklotrasu. Nutnost překonávat komunikaci mají turisté, kteří chtějí navštívit přírodní rezervaci SOOS či Motýlí dům, ale také mnoho našich spoluobčanů bydlících ve čtvrti Žírovice. Je prakticky nemožné, aby děti z této lokality vyrazily samotné do Františkových Lázní do školy, za kamarády či do zájmových kroužků," vyjmenoval důležité faktory záměru a dodal, že už učinili také důležité majetkoprávní úkony v souvislosti s výkupem dotčených pozemků.

„Příští rok bychom snad sehnali nezbytné finanční prostředky v řádech několika milionů korun a věřím, že do konce roku 2017 by podchod mohl fungovat," dodal místostarosta Jan Kuchař.