Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podezřelá sbírka zajímá strážníky i krajské úředníky

Karlovy Vary, Plzeň –Když se zástupce velitele ptal na sdružení i na samotnou sbírku úředníků Krajského úřadu Plzeňského kraje, dozvěděl se, že žádné povolení občanské sdružení od krajských úředníků nedostalo, ani název samotné sbírky pracovníkům krajského úřadu nic neříkal.

6.6.2011
SDÍLEJ:

Sbírka. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Pavlína Macelová

„Přispějte na děti!“ Tak vyzývali před nedávnem dobrovolníci chodce v Karlových Varech. Za padesátikorunu dostali lidé ochotní pomoci plyšové zvířátko a ujištění, že peníze dostanou děti v nouzi. Problém je ale v tom, že provozovatel sbírky zřejmě nemá potřebná povolení.

„Vše začalo 21. března, kdy hlídka strážníků pokutovala za porušení tržního řádu dívku v ulici T. G. Masaryka,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele Městské policie Karlovy Vary. Na sklonku května se u vedení městské policie objednal muž, který se představil jako jednatel plzeňského občanského sdružení, které sbírku pořádá. „Nesouhlasil s udělenou pokutou. Chtěl se dohodnout s vedením městské policie na dalším pokračování sbírky. Když jsem jej ale vyzval, aby předložil dokumenty opravňující jej sbírku pořádat, nebyl toho schopen. Přislíbil ale, že je pošle mailem a následně pak předloží originály. Ubezpečil mě také, že kopie těchto dokumentů mají dobrovolníci v ulicích,“ řekl zástupce velitele karlovarských strážníků.

Hned následujícího dne, 27. května, objevila jednu z „patrol“ hlídka strážníků, kterým se dostalo poučení, jak mají postupovat. „Když dívky strážníci požádali, aby předložily dokumenty, dozvěděli se, že žádné nemají. Nic nepomohl ani telefon s provozovatelem sbírky,“ pokračoval Trojáček.

Když se zástupce velitele ptal na sdružení i na samotnou sbírku úředníků Krajského úřadu Plzeňského kraje, dozvěděl se, že žádné povolení občanské sdružení od krajských úředníků nedostalo, ani název samotné sbírky pracovníkům krajského úřadu nic neříkal. „Úředníci si proto od nás vyžádali veškeré materiály, které máme k případu k dispozici k dalšímu šetření,“ uzavřel zástupce velitele karlovarské městské policie.

Autor: Petr Kozohorský

6.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení