Obecní úřad v Podhradí pořádá tento víkend 25. a 26. dubna již tradiční posvícení. „Sejdou se tady rodáci a starousedlíci,“ uvedl starosta obce Josef Smolka. „Sice je většina obyvatel nevěřících, ale posvícení pořádáme pokaždé.“

Sobotní program začíná v 10 hodin srazem u kostela a pak výletem po okolí. Ve 14.30 hodin následuje koncert sboru Chorus Egrensis pod vedením Alexandry Benešové. Konat se bude v místním kostele. V průběhu koncertu přivítá návštěvníky starosta obce. V 16.30 hodin vystoupí děti z Domu dětí a mládeže v Aši a o hodinu později začíná volná zábava ve stanu za vydatného přispění skupiny Kartáč.

Nedělní program začne v 10 hodin bohoslužbou v kostele. Jednomu českému a třem německým farářům budou dělat doprovod pozounisté z Bad Elsteru.
Ve 14.30 hodin se lidé pobaví u vystoupení skupiny divadelního a historického šermu Rectus. V 15.30 přijde opět na řadu volná zábava ve stanu se skupinou Kartáč.

„Po oba dny bude zajištěno občerstvení, pečené selátko, hojnost pivního moku, cukrová vata, zákusky a další dobroty,“ lákal na posvícení starosta.