Letní školu argentinského tanga každoročně pořádá Spolek přátel Argentinského tanga v Mariánských Lázních a letos se výuky tanga účastnilo přes šest desítek tanečníků. „Spolek je Česko-německý a většina účastníků školy je z Německa. Snažíme se nejen zdokonalovat v tangu, ale také napravovat vztahy mezi dvěma sousedními státy,“ usmívá se organizátor Vladimír Prokop. „Na závěr pro účastníky i veřejnost zatančí opravdoví umělci, kteří sice žijí v Německu, ale původem jsou až z daleké Argentiny,“ dodává s tím, že při kurzu jde hlavně o to, se zlepšit v tangu. „Vždyť většina už tango tančí více než deset let.“

Taneční show předvedli sourozenci Marco a Valerie Gonzáles, kteří se narodili v Argentině ve Formose. Ona je učitelkou argentinského tance, on řídí taneční školu. Společně vystupovali v různých evropských zemích: ve Španělsku, Portugalsku, Německu, Itálii a Anglii, a to i jako účastníci mezinárodních festivalů tanga. Snaží se tak propagovat argentinskou kulturu a folklór.

Emotivní hudba tanga zazněla před tanečním vystoupením, a to prostřednictvím Dua Karras. Drážďanský harmonikář Jürgen Karthe a argentinský kytarista Leandro Raszkewicz zahráli tradiční melodie v rytmu tanga.