Milhostov jako cíl své návštěvy si prezident vybral sám. Chtěl poděkovat místním, v druhém kole voleb mu dalo svůj hlas přes 90 procent tamních voličů. Dárek dal hlavě státu nejen starosta obce Pavel Červenicky, ale také několik občanů. Dostal například dvě knížky, ale také radu, aby si nedával nohu přes nohu. „Pak vás od toho bolí nohy a jste nemocný,“ poradila Miloši Zemanovi jeho volička.

„Velmi mě potěšilo, že Miloš Zeman dorazil do naší obce. Vážím si na něm především toho, že je upřímný a říká věci, tak jak jsou. Nikdy předtím jsem možnost vidět ho živě neměla, a proto jsem se na něj tolik těšila,“ sdělila Blanka Vávrová z Milhostova.

Celníci naposledy zabavili padělky za 51 milionů korun. Takové výše by totiž dosáhla hodnota originálních výrobků. Největší podíl na tom měla falza hodinek Rolex.
Kontroly tržnic nepolevují

Podívat se na hlavu státu dorazila i další volička, a sice ze Sokolova. Protože tam tentokrát prezident nebyl, vážila cestu až do Milhostova. „Moc se mi na panu prezidentovi líbí, že je lidský a upřímný. Mrzelo mě, že jsem ho nikdy živě neviděla, a tak jsem si ho nemohla nechat ujít. Přijela jsem až ze Sokolova,“ uvedla Libuše Sýkorová.

Další z místních se ptal na zrychlení stavebního řízení. „Za týden až čtrnáct dní mám v Lánech schůzku expertního týmu s Klárou Dostálovou, tedy ministryní místního rozvoje, která má na starosti nový stavební zákon. Ta přišla se zajímavou myšlenkou. Říká se tomu fikce souhlasu. Jestliže úřad nevydá rozhodnutí do 60 dnů, má se za to, že jeho rozhodnutí bylo souhlasné. Byly totiž případy, kdy se stavební řízení vleklo roky,“ odpověděl prezident.

Poté odjel na tiskovou konferenci do Nového Kostela, kde mimo jiné prozradil, že další cesta do krajů bude nejspíš na Vysočinu. To však až v době, kdy se v rybníku ohřeje voda, aby mohl na hladinu spustit svůj člun. 

Prezident Miloš Zeman v Kraslicích.
ON-LINE: Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ukončil návštěvu Karlovarského kraje