Ministerstvo vnitra rozhodlo o situaci v Hazlově, a to tak, že podle tohoto rozhodnutí je hlas Josefa Čapka jako zastupitele neplatný, zpochybnilo i mandát Lenky Dvořákové, protože její předchůdkyně podala rezignaci špatným způsobem, a v čele obce tak podle dopisu ministerstva stojí i nadále bývalý starosta Miroslav Všetečka. Ten okamžitě zamíří do obou bank, kde má obec zablokované účty, aby je odblokoval a Hazlov tak mohl i nadále hospodařit se svými penězi.

„Alespoň může pan Všetečka podepsat dotaci na rekonstrukci zámku a můžeme pokračovat v práci,“ uvedl Josef Čapek. „Situace je stále zamotanější a rozmotat ji může jen nezávislý soud. Doufáme, že rozhodne co nejdříve.“

Pokud je tedy Miroslav Všetečka i nadále starostou, měl by si převzít zpět úřad, protože po zvolení Josefa Čapka do funkce starosty mu jej předal se vší agendou. Nyní jej ovšem nemůže nikdo zpochybňovat, protože se v Hazlově objevily i hlasy za jeho odstoupení.

„Ministerstvo můj mandát nezpochybnilo, ale uvedlo, že v době, kdy se konalo květnové zastupitelstvo, ještě neexistoval, protože moje předchůdkyně, zastupitelka Válková, nepodala svou rezignaci správným způsobem. Ale mě bylo doručeno rozhodnutí o vzniku mandátu. Paní Válková nicméně podala svou rezignaci, na které trvá, znovu a tentokrát správně,“ uvedla Lenka Dvořáková.

„Teď by se mělo sejít zastupitelstvo, které musí svolat pan Všetečka, kde bude z našeho středu zvolen starosta a místostarosta obce,“ upřesnila situaci. „Já vyčkám rozhodnutí nezávislého soudu. Jen zajedu na kraj podpesat dotace, aby mohla pokračovat rekonstrukce zámku a školy. a i kdybychom soud vyhráli, podám návrh na konání nových voleb,“ doplnil Miroslav Všetečka.