Konkurence sedmi měst v Karlovarském kraji byla pro Mariánské Lázně oříškem. Výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys pro Karlovarský kraj přinesly překvapivý závěr. Mariánské Lázně skončily na prvním místě, hned za nimi Karlovy Vary, třetí Ostrov a čtvrtý skončil vloni nejlépe ohodnocený Cheb.

Mariánské Lázně zaznamenaly největší úspěchy hned ve třech ze šesti hodnocených kritérií. Prvenství získaly v kvalitě lokality, pracovním trhu a telefonickém průzkumu mezi podnikateli. V testu elektronické komunikace mezi radnicí a podnikateli uspěli místní úředníci dokonce jako jedni z nejlepších v celé České republice.

„U nás je největší podnikatelskou příležitostí možnost se zapojit do lázeňství,“ sdělil manažer rozvoje Mariánských Lázní Petr Tuháček. „Tato oblast prošla v našem městě zásadní modernizací a zvýšením zákaznického standardu.“

„Nejvíce si vážím kladných ohlasů z průzkumu mezi samotnými podnikateli,“ uvedl místostarosta Mariánských Lázní Jiří Chval. „Pro naše město je to příjemné zviditelnění, a to i přes to, že zde máme poměrně omezené možnosti k podnikání,“ dodal skromně.
Prvenství v Karlovarském kraji potěšilo i samotné občany. „Je skvělé, když podnikatelé hodnotí naše město kladně,“ řekl Jan Novotný z Mariánských Lázní. „Podnikatelé rozvíjejí Mariánské Lázně a hýbou s nimi. Myslím si, že kdybych jich nebylo, tak dnes lázně nevypadají tak krásně a opečovávaně.“