Letní měsíce jsou v Chebu oproti jiným trochu rušnější. Strážníci se potýkají především s podnapilými lidmi. Ti si v tomto stavu leckdy neváhají sednout za volant vozu, ovšem to se jim nevyplácí.

Jeden z přistižených šoférů doplatil na nerozsvícená světla, navíc v pozdních večerních hodinách. „V Ašské ulici zastavila hlídka automobil Volvo, které nesvítilo předepsaným způsobem,“ popsal začátek případu velitel hlídkové služby Městské policie (MP) Cheb Stanislav Makovička. „Při kontrole také strážníci zjistili, že řidič neměl u sebe doklady potřebné k řízení motorového vozidla. Z tohoto důvodu byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti,“ pokračoval.

Protože byl z muže navíc cítit alkohol, vyzvala ho hlídka k dechové zkoušce s výsledkem 1,366 promile alkoholu v dechu. Následky na sebe nenechaly čekat, muž se totiž dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

To druhý přistižený hříšník sice ve svém voze Saab svítil, leč po neobratném manévru tahal pod autem po parkovišti jednoho z chebských obchodních domů reklamní tabuli. Jeho počínání vzbudilo pozornost obsluhy kamerového systému. Muž se za povzbuzování několika dalších lidí s autem zastavoval a rozjížděl, aby se cedule zbavil. Jak se mu povedlo reklamní poutač porazit bohužel kamera nezaznamenala.

Po chvíli se sice řidič nechtěného závaží u automobilu zbavil, ale to už na místo mířila hlídka MP.
Při spatření služebního auta se řidič Saabu rozhodl, že na strážníky čekat nebude a rozhodl se ujet. Věděl proč. V dechu měl totiž 1,817 promile alkoholu. Únikový manévr se mu nevydařil, po pár metrech se strážníkům podařilo výtržníka zadržet.

Alkohol působí za volantem zrádně. Dodává řidičům sebedůvěru a současně zpomaluje jejich smyslové a pohybové reakce. Opilému řidiči trvá déle, než se přizpůsobí tomu, co se děje před ním a současně s tím je neohrabaný při manipulaci s řídícími prvky vozu. Řidič má problémy s vyhýbání se vozům u krajnice, pletou se mu pedály nebo je nohou míjí.

„No vidíte, a to teď ještě přišli s tím, že se bude tolerovat alkohol do 0,3 promile. Lidi toho budou určitě zneužívat, když už teď se někteří nebojí posadit za volant, když se napijí,“ vyjádřila své obavy chebská seniorka Jana Černá.