Podzemní kontejnery by měly v Chebu vzniknout na dalších pěti místech. Pokud dají zastupitelé plánu zelenou, sloužit by mohly už příští rok.

„Máme v plánu vybudovat pět nových stání pro podzemní kontejnery," uvedl chebský starosta Petr Navrátil. První by měl vyrůst na Kasárním náměstí, další ve vnitroblocích v Provaznické a Březinově ulici, další v zadním traktu úřadu práce a nad křižovatkou ulice Karlovy a Svobody.

Město se již několik let snaží budovat podzemní kontejnery v městské památkové rezervaci, kde klasické popelnice či kontejnery nepůsobí příliš vkusně. Ty podzemní buduje i v místech, kde jsou problémy s rozházenými odpadky, bezdomovci, kteří popelnice vybírají, nebo třeba potkany. Na vybudování podzemních kontejnerů chce město získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Dotace lze získat na nádoby na tříděný odpad. Na každém stání vznikne kontejner na plast, papír, sklo a komunální odpad. Celkem by mělo vybudování těchto pěti míst vyjít na víc než pět milionů korun. (sim)