Diváci si mohli užít pestrý a zábavný program, který jim ukázal například vystoupení malých čarodějek inspirovaných populární Saxánou nebo tanec malých kuchařů. Objevil se dokonce i samotný král a jeho oddaný rytíř.

„Tuto akci pořádá Dům dětí a mládeže Sova už potřetí," informovala pedagožka ze Sovy Eva Pupáková. „Při letošním organizování přehlídky jsme se inspirovali pohádkami. Nejtěžší na přípravách bylo asi dohlédnout na to, aby vystupující všechno perfektně nacvičili a zkorigovali. Tento rok nám tu vystoupilo 300 lidí."

Eva Pupáková také přiblížila, že těžké bylo sehnat i velké množství pořadatelů, které na akci takového rozsahu bylo potřeba. Přípravy na celou pohádkovou přehlídku začaly už v lednu.

Mezi publikem také chodil talisman a symbol domu dětí a mládeže v obleku sovy. „Líbila se mi moc ta sova a taky rytíř," řekl malý Honzíček, který se přišel podívat na vystoupení.

Výtečné představení, na které s úžasem zírali nejen dětští diváci, předvedla malá školačka s holí, kterou hbitě ovládala do rytmu písně z pohádky Ledové království. Všichni zúčastnění si celou přehlídku pohybových skupin velice pochvalovali. Dům dětí a mládeže Sova dostal na organizování této Palety pohádek finanční příspěvek od města Cheb.

Radek Wunderlich