Krásná procházka v Mariánských Lázních? Třeba špacír na Krakonoš. Kromě prohlídky dančí obory, Miniaturparku nebo jízdárny se návštěvníci mohou také pokochat pohledem na kamenný pohádkový les. Včera tu byla slavnostně odhalena jeho další část.
„Studenti hořické kamenosochařské školy vytvořili o prázdninách další čtyři sochy. Tentokrát to jsou tři víly a vodník,“ uvedl Jiří Richter z hotelu Krakonoš, který pohádkový les vymyslel.

Mladí sochaři se v Mariánských Lázních se svým měním předvedli už po třetí. Pod vedením akademického sochaře Michala Moravce vytvářejí sochy inspirované známými českými pohádkami. Návštěvníci areálu tak najdou krále, královnu, sudičky, Plaváčka i figurky z Krkonošských pohádek.
„S kamenosochařskou školou jsme se dohodli na desetileté spolupráci. V příštích letech bych tu rád viděl sochy Krakonoše, Červené Karkulky nebo permoníky,“ dodal Richter.

Sochy tvořili studenti v průběhu prázdnin. „Do města jsme se ani nepodívali, ale práce nám šla pěkně od ruky,“ poznamenal Matěj Šimek, jeden z trojice mladých tvůrců.

Slavnostního odhalení nových postaviček pohádkovéhio lesa se zúčastnila také Ellen Volavková, radní Karlovarského kraje.
„Tady na Krakonoši si lidé budou určitě připadat jako v pohádce,“ libovala si Volavková. „Pro náš kraj, který žije z cestovního ruchu a lázeňství, jsou podobné aktivity velkým přínosem,“ poznamenala.

Vrch Krakonoš v Mariánských Lázních má na základě nejrůznějších aktivit co nabídnout. Hosté mohou shlédnout nejen Pohádkový les, ale také si prohlédnout Mariánské Lázně z vyhlídkové věže Hamelika. Na jízdárně se zase často konají vrcholné jezdecké soutěže a Miniaturpark představuje nejznámější české památky.