Slunečný a poklidný. Tak hodnotí obyvatelé Aše uplynulý víkend. Vše ale mohlo být jinak. Kdyby se uskutečnil avizovaný pokerový turnaj, hrozilo, že malé městečko u zápaních hranic zaplní tisícovky hráčů z celé Evropy.

Pokerový turnaj se ale konat nebude. Zasáhlo ministerstvo financi, které uvedlo, že se jedná o nelegální provozování hazardu. Už dříve podalo na organizátory trestní oznámení a jeho úředník v pátek oznámil, že akce je nelegální. Kasino poté turnaj zrušilo. Pozvánky zveřejnili pořadatelé na zahraničních webových stránkách. Poté, co se o karetní souboj začaly zajímat české úřady, informace zmizely.
„Měly jich prý přijet stovky snad i tisíce. Základní vklad do hry byl údajně tři sta eur. A většina by přijela zřejmě vlastním vozem. To si nedovedu představit. Doprava v Aši by asi úplně zkolabovala,“ míní Pavel Matušek z Aše.

Fakt, že ve městě byl o víkendu klid, potvrdil redakci i mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Spousta účastníků se to zřejmě dozvěděla včas a do Aše ani nepřijela. Ti, kteří tu byli, v klidu zase odjeli. Aše se to vůbec nedotklo, žádné dopravní zácpy, žádné problémy,“ konstatoval Vrbata.
Policie na podnět chebského státního zastupitelství už ve čtvrtek začala prošetřovat, zda se nejedná o podezření z trestného činu neoprávněného provozování loterie a podobných sázkových her. Deníku to sdělila mluvčí chebských policistů Radka Růžičková.

Podle některých názorů však chybovala i ašská radnice, která provozování hry údajně povolila. „My jsme od majitele kasina dostali pouze na vědomí informaci o tom, že se tato akce bude v areálu kasina konat,“ oponuje mluvčí Milan Vrbata.