Policista neudržel nervy na uzdě a přímo na služebně v Aši zaútočil na svého nadřízeného. Napadený Zdeněk Kunciter (47 let) skončil na chirurgickém oddělení v chebské nemocnici s otřesem mozku a zlomeným nosem. Případem se nyní zabývá inspekce ministra vnitra.
Informace o incidentu se mezi policisty v chebském regionu šíří rychlostí blesku.
„Slyšeli jsme o tom, ale nic bližšího nevíme. Uvidíme, co přinese zpráva inspekce ministra vnitra,“ vyhýbají se přímé odpovědi.
K napadení velitele došlo přímo v jeho kanceláři, když osmadvacetiletému inspektorovi vytýkal nedostatky v práci. Ten se neovládl a několikrát nadřízeného udeřil pěstí do obličeje. Potvrdila to i západočeská policejní mluvčí Jolana Číhová. „Jakmile se jedná o incidenty mezi policisty, tak to vždy přebírá inspekce ministra vnitra,“ řekla.
„Jak může takový člověk dělat u policie?“ podivuje se bývalý policista. „Jak je možné, že prošel psychotesty, když se neumí ovládat? Co kdyby náhodou vytáhl pistoli a někoho zastřelil? Také by to svedl na to, že se neovládl?“ nedokáže pochopit. „Hlavně, že se u nás vyžadují psychotesty i po řidičích nákladních automobilů.“ Agresivní ´strážce zákona´ je až do vyšetření celého případu postaven mimo službu.