„Vstupem České republiky do takzvaného schengenského prostoru dojde k reorganizaci Policie České republiky (PČR) a lze předpokládat, že část policistů, sloužících dosud u pohraniční policie, přejde pod pořádkovou nebo dopravní policii,“ uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „To může, podle informací od PČR, znamenat nárůst až 20 policistů, pro které bude potřeba zajistit odpovídající zázemí (dohromady zhruba pro 60 policistů),“ řekl.

To není v současných prostorách vily (na křižovatce Hlavní a Gustava Geipela), která je rovněž v majetku města Aše, možné realizovat. Proto na základě žádosti o pomoc při vyhledání vhodného objektu, podané Okresním ředitelstvím PČR Cheb, navrhli ašští radní pronájem bývalé polikliniky na Vrchu, kam by se vešla nejen PČR, ale i Městská policie Aš. Městu by se tím uvolnila stávající budova.

„V tuto chvíli je jsme navrhli schválení záměru, který by umožnil zpracování studie využitelnosti budovy a hledáme finanční zdroje pro její nutnou rekonstrukci,“ doplnil ještě Vrbata.