Další dopravně〜–bez〜pečnostní akci, tentokrát dvoudenní, připravili chebští policisté. Zaměřili se hlavně na kontrolu dodržování všeobecných pravidel silničního provozu, dodržování bezpečnostních přestávek a odpočinku řidičů nákladních vozidel. Na silnice regionu vyrazili ve středu 17. a a čtvrtek 18. října.
„Během akce policisté zkontrolovali pětadvacet vozidel,“ informovala chebská policejní mluvčí Stanislava Hojdová.

Alarmující je, že policisté odhalili při této akci jedenáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za které hříšníkům uložili pokuty v celkové výši 7 600 korun. Přestupku se dopustila téměř polovina řidičů. „Ve čtyřech případech se jednalo o nevyhovující technický stav. Dva řidiči překročili hmotnost vozidla,“ upřesnila Hojdová.

„Dopravně–bezpečnostní akce? Ničeho jsem si nevšiml, a to jezdím denně z Mariánských Lázní do Chebu,“ poznamenal Ladislav Muřík z Mariánských Lázní.
Podobných menších kontrolních akcí se ale na našich silnicích koná v poslední době stále více. Policisté se při nich snaží najít nejen přestupky, ale hlavně snížit nepříznivý vývoj a hlavně nárůst dopravní nehodovosti. Pokouší se také zlepšit dopravní kázeň motoristů.