Pohotovost mají od včerejších ranních hodin policisté cizinecké policie na všech hraničních přechodech v republice, tedy také na Chebsku.
Nejen z Německa totiž přijíždí do Prahy neonacisté, a to kvůli pochodu někdejší židovskou čtvrtí v den výročí takzvané Křišťálové noci.

„Žádné komplikace jsme zatím nezaznamenali,“ sdělila včera mluvčí cizinecké policie Helena Fajrajzlová. Nejvíce obávané jsou totiž přechody u Saska.
Policisté ovšem nehlídají pouze na přechodech. „Jsme odpovědní za střežení státní hranice,“ sdělila Fajrajzlová. „V minulosti došlo k několika případům, kdy osoby, které tušily, že nebudou do republiky vpuštěny, chtěly přejít po zelené hranici. Posílili jsme tedy proto výkon služby. Pokud by bylo třeba, máme připravené také policisty v záloze.“ Nevyloučila, že by při větších komplikacích pomáhali také státní policisté. Kontroly potrvají do dnešní devatenácté hodiny.

Ačkoliv se pochod uskuteční v Praze, obyvatelé Chebska se obávají, aby extrémisté nedělali výtržnosti při návratu do Německa.