Dvoučlenné družstvo ve složení Petr Šimeček a Václav Kovářík obsadilo v soutěži družstev sedmé místo ze třinácti. V kategorii jednotlivců se Petr Šimeček umístil na deváté příčce a Václav Kovářík na osmnácté z šestadvaceti.

„Dopravní policisté soutěžili v celkem čtyřech bodovaných disciplínách jako jednotlivci a jako dvoučlenná družstva,“ přiblížila policejní mluvčí Stanislava Hojdová. Policisté museli prokázat nejen teoretické znalosti zákona o provozu na pozemních komunikacích, ale čekala je také jízda zručnosti a řízení křižovatky. To se uskutečnilo v Horšovském Týně.

„Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl policistu řídit provoz na křižovatce, ale setkal jsem se s tím,“ popřemýšlel chebský řidič Jan Kovanda.
„Pokud soudím podle sebe, je to vždy něco mimořádného. Člověk je zvyklý na semafory a najednou má uprostřed silnice chlapa v uniformě. Úspěch samozřejmě policistům přeji, jen bych uvítal, kdyby je člověk potkával na silnicích v okrese v jiných situacích než jen při dopravních kontrolách,“ doplnil.