Zmařený život dvanáctiletého chlapce z Klatovska, případ tříleté holčičky, která spadla do vody, dvě dopravní nehody, při kterých přišli dva mladí motorkáři o život a případ pětadvacetiletého muže, který byl smrtelně zraněn proudem při napouštění venkovního bazénu. To jsou tragédie, které se odehrály jen v červnu v Karlovarském a Plzeňském kraji.

„S blížícími se prázdninami a s přetrvávajícím teplým letním počasím, které přímo vybízí k různým radovánkám na našich rybnících a různých vodních nádržích, přibývají i rizika úrazů a zbytečně zmařených životů,“ upozorňuje plzeňská policejní mluvčí Ilona Týmlová.
„Bohužel tyto smutné případy nejsou ojedinělé. Statistiky dopravních nehod jsou alarmující a každým rokem v letním období jak u nás, tak i v zahraničí, přibývá i případů utonulých občanů České republiky,“ dodala.

Blíží se konec školního roku a dva měsíce prázdnin jsou za dveřmi. Děti budou vyrážet do táborů, s rodiči na dovolené, všichni si budou chtít užít krásného teplého počasí u vody. Policisté proto varují, aby lidé dbali zvýšené opatrnosti na svých cestách a zbytečně nepřeceňovali své síly.