Pohřešované dívky byly v pondělí dopoledne nalezeny. 

Policisté od soboty hledají dvě dívky z Chebu ve věku 11 a 13 let. ČTK to oznámila mluvčí policie Zuzana Týřová. Policisté prosí o pomoc při pátrání po dívkách veřejnost. Je možné, že dívky utekly, z domova každé z nich se ztratila velká cestovní taška.

Naposledy byly jedenáctiletá Anna Vondráková a třináctiletá Alina Kaňuka viděny v sobotu kolem 16:00 u Intersparu v Chebu. „Doma měly být do setmění, ale nevrátily se," sdělila Týřová. „Podle šetření se dívky mohly pohybovat ještě kolem 20:30 v Chebu v okolí kláštera," doplnila.

Před odchodem z domova si dívky podle policie psaly na sociální síti s někým pod jménem Petr Brunyl z Prahy. Policisté také zjistili, že zároveň s odchodem dívek zmizela u každé z nich doma cestovní taška.

Mladší z dívek je silné postavy, vysoká asi 160 centimetrů a má rovné tmavé vlasy po ramena. Oblečena byla do šedých maskáčových kalhot a bíločervené mikiny. Starší dívka je ukrajinské národnosti, ale trvale žije v Česku. Je podobné postavy jako mladší pohřešovaná a naposledy byla oblečena do fialových džínsů, bílých tenisek a dlouhé červené mikiny. „Jakékoliv poznatky k oběma pohřešovaným volejte na bezplatnou telefonní linku 158," požádala veřejnost mluvčí policie.