Občanům se tak po více než půl roce ulevilo.

„Jsme samozřejmě rádi,“ uvedla místostarostka Lubů Miroslava Hrabovská. „Dotyčný měl být dopadený na základě výpovědi občana. Ten tak dostane slíbenou pětitisícovou odměnu, kterou město vypsalo,“ potvrdila.

Žhář v Lubech řádil od srpna minulého roku. Nejčastěji zapaloval kontejnery, a to především v nočních hodinách z pátku na sobotu.

„Bezprostředně po dalším útoku se podařilo policistům z obvodního oddělení Plesná zadržet dvacetiletého místního mladíka,“ sdělila k případu Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Jeho posledním činem bylo zapálení dveří u opuštěného objektu.

A právě tam ho svědek viděl. „Jelikož policisté měli mladíka vytipovaného již delší dobu, tak nebylo těžké ho dopadnout. Mladík se ke všemu doznal, ještě v nočních hodinách ho policejní komisař obvinil z přečinu poškození cizí věci. Za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí s tím, že na případu dál pracují.

Podle informací Deníku není stále motiv mladíkova jednání známý. Neoficiální zprávy hovoří ale o tom, že mělo jít o člověka, který měl paradoxně pomáhat ostatním. Ti, kteří ho znají, netuší, co ho k činům vedlo. „Co vím, tak s ním nikdy nebyly problémy,“ řekl jeden z místních, který mladíka zná.