„Trestných činů se měl muž dopustit nejméně ve třech případech na Chebsku v době od června 2017 do konce prosince 2017. V prvním případě muž v Mariánských Lázních vnikl za užití násilí do bytu, který neoprávněně užíval bez souhlasu jeho majitele po dobu nejméně několika týdnů,“ sdělil policejní mluvčí Daniel Dvořák. Těsně před Vánoci, 22. prosince, se v odpoledních hodinách dostal přes balkon do jednoho bytu v Mariánských Lázních. Ukradl přes 6 500 korun a škoda na balkonových dveřích činí necelé tři tisíce korun. Ani tím však neskončil. V noci na první svátek vánoční pak poškodil výlohu jedné místní prodejny, ale nic se mu nepovedlo ukrást. I přesto způsobil škodu přes dva tisíce korun. Stejných činů už se ale dopustil během předchozích tří let, a tak chebský soud vyhověl návrhu státního zástupce, aby byl zloděj umístěn do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Další případ se stal v Chebu, kde se povedená dvojka podívala hned do dvou obchodů. Problémem však bylo, že byly oba zavřené. „V prvním případě muži překonali za užití násilí dveře do skladu jedné z prodejen v Chebu. V objektu pak poškodili další troje dveře a poté celou prodejnu prohledali. Z prodejny si muži odnesli finanční hotovost, cigarety a tabák, destiláty a potraviny za téměř 100 000 korun. Muži také v objektu poškodili věci za více jak 15 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí. „Do druhé prodejny muži vstoupili také za užití násilí a po prohledání odcizili potraviny za více jak 5 000 korun,“ podotkl. Jednačtyřicetiletému a osmnáctiletému muži teď hrozí jeden rok až pět let ve vězení. Starší z mužů není pro policisty neznámou osobou, za stejný čin už byl v posledních třech letech odsouzen.

K dalšímu vloupání nemuseli policisté jezdit daleko. V sobotu 13. ledna se vkradl do zavřeného obchodu dvaadvacetiletý muž. „Za užití násilí otevřel zajištěné automatické posuvné dvoukřídlé dveře a do prodejny poté vstoupil. Nedaleko prodejny byla i policejní hlídka, která slyšela poplachový signál a okamžitě se vydala provést kontrolu napadeného objektu,“ potvrdil policejní mluvčí Daniel Dvořák. A v obchodě opravdu našli zloděje, který si chtěl odnášet zboží samozřejmě bez zaplacení. Mladík, kterému hrozí až dva roky ve vězení, je vyšetřován na svobodě.