Nebyla jediná, kdo se bez části oblečení procházel po městě. Další byl muž, který se objevil poblíž školy v chebské Májové ulici obnažený v horní části těla. Neměl v úmyslu někoho děsit, byl pod vlivem návykové látky.

Žena nadýchala přes tři promile

„Městská policie Cheb přijala telefonické oznámení, že se před domem v Žižkově ulici v Chebu nachází polonahá žena. Hlídka na místě zjistila, že je žena podnapilá. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno 3, 369 promile alkoholu v dechu,” uvedl velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička.

Žena skončila na záchytce. Strážníci ale rovněž zjistili, že je žena matkou osmileté holčičky. Ta byla naštěstí v té době u babičky a zůstala tam až do doby, než se jí matka vrátila domů.

„Celá záležitost bude dále předána orgánu sociálně právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu v Chebu,” dodal Makovička.

Muž byl pod vlivem návykových látek

Druhý případ se stal o dva dny později. „Strážníci při dohledu u 2. základní školy v Májové ulici zjistili polonahého muže, který se pohyboval v blízkosti školního zařízení,” popsal Makovička. Muže si převzala od strážníků policie. Policisté zjistili, že tento muž nejen že je pod vlivem omamných látek, ale navíc je pachatelem majetkové trestné činnosti. „Pachatel vnikl do budovy Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Cheb, přičemž z kabinetu sborovny odcizil volně položený notebook, dámský zimní kabát, igelitku elastických obvazů, dámskou toaletní vodu a bonbóny,” sdělila policejní mluvčí Martina Hrušková.

Předvedený 20letý muž ze Sokolova se na policejní služebně k činu přiznal. „Vzhledem k tomu, že mladík s tak bohatým rejstříkem trestů páchá trestnou činnost opakovaně, byl jako zadržená podezřelá osoba předán státnímu zástupci. Ten případ do 48 hodin předal soudu, přičemž soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby,” dodala mluvčí.

V případě odsouzení hrozí mladíkovi trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.