O prodeji pozemku pod plánovaným polyfunkčním domem v chebské Májové ulici ještě zastupitelé Chebu nerozhodovali. Bod se na program jednání zatím nedostal. Čeká se totiž na zpracování studií a posudků. Opět by se prodejem mohli zastupitelé zabývat nejdřív v listopadu.

Plánovaný polyfunkční dům je trnem v oku obyvatelům blízkého paneláku, kteří upozorňovali například na fakt, že se jim kvůli nové stavbě může snížit cena jejich bytů. To, ale i další faktory mají prozkoumat chystané posudky. Ještě předtím však musí investor zpracovat objemovou studii, teprve poté nechá město zadat znalecké posudky týkající se například prašnosti, ale také třeba hodnoty nemovitostí.

Jak potvrdil chebský starosta Pavel Vanoušek, ke stavbě domu také posudky povinné nejsou, budou však vhodné pro klid duše všech stran. „Navíc půjde o informace, podle kterých se budou zastupitelé o prodeji rozhodovat," podotkl. A ten se může na program rokování dostat nejdřív v listopadu. „Spíš bych se ale přikláněl k tomu, že se bude o prodeji opět jednat v prosinci, nebo lednu," dodal Vanoušek.

Kvůli stavbě polyfunkčního domu soukromým investorem se na konci srpna konalo veřejné projednání. Celý problém sahá do 90. let. V roce 1993 schválili zastupitelé výstavbu objektů před panelovým domem v Májové 39. V modrém domě měly být provozovány zubní ordinace a laboratoře. Záměr ale vzal brzy zasvé, a na městských pozemcích tak začal fungovat nevěstinec nebo diskotéka. Už tehdy místní protestovali a několikrát žádali město o odprodání pozemků. K tomu však nedošlo.

Jelikož ale byly stavby schválené jen jako dočasné a příští rok skončí dvacetiletá lhůta, kdy mohly být komerčně využívány, začal se plánovat prodej pozemků. Tamní obyvatelé mají ale pocit, že se jedná o nich bez nich. Problematické budovy vlastní současný majitel už rok a půl a má pochopitelně zájem také o pozemky pod nimi. Stavby chce zbourat a na jejich místě postavit polyfunkční dům s byty a nebytovými prostory.