Příznivci hry králů se sešli v sobotu v Pomezí nad Ohří. V místní restauraci se totiž o víkendu uskutečnil sedmý ročník turnaje pro neregistrované hráče.
Turnaj uspořádal místní obecní úřad.

„Místní muži se scházeli v restauraci a hráli šachy pro radost,“ popisovala jedna z pořadatelek, Zlatka Pěnčíková, začátky tradice. „Bylo škoda nechat je hrát jen tak. Rozhodlo se tedy, že se uspořádá turnaj, a ti nejlepší se odmění.“ Hry se v Pomezí zúčastňují neregistrovaní hráči, tedy neprofesionálové. „Jen je nám trochu líto, že se poslední dva roky snížila účast. V roce 2007 zde bylo přes třicet hráčů a zúčastnily se dokonce také děti,“ uvedla jedna z organizátorek. „Letos sice jsou dva chlapci, ti ale hrají za dospělé.“ Ale potencionální hráče ujistila, že ani to organizátory neodradí, aby turnaj uspořádali také příští rok.

Jednu zajímavost ale letošní turnaj zná. Po dlouhé době se do klání pustila také žena.

„Šachy hraji již od pěti let,“ řekla studentka vysoké školy Marie Šapovalová. „Posledních pět let jsem ale měla pauzu. To jsem nehrála vůbec. Do Pomezí na turnaj mě přivedl kamarád, který zde byl minulý rok a vyhrát.“ Podle hráčky se dají také šachy zapomenout. „Je to jako s bruslením nebo jízdou na kole. To také chviličku trvá, než se člověk opět naučí držet balanc. Stejně tak je to také u šachů. Člověk se do toho nějaké době opět dostane.“