Revitalizace chebských Městských sadů se chýlí ke konci. Důstojnější okolí tak dostane pomník 97. pěší divize americké armády i náhrobní kámen Angeluse Pfeffera.

Na úpravách se začalo pracovat letos na jaře. Park příliš k posezení nevybízel a na prosvětlení čekal již dlouhá léta. To se však neobešlo bez kácení stromů. Jak uvedl chebský starosta Petr Navrátil, na místě některých stromů v současné době vedou nové cesty. „Došlo však k výsadbě dřevin nových, minimálně v intencích stávající zeleně," řekl.

Nový je v parku také mobiliář a veřejné osvětlení.

„Hlavním cílem projektu bylo, aby se zvýšila kvalita a atraktivita prostředí města Chebu. To si myslím, že se podařilo. V parku jsou umístěny dva pomníky, které se díky celkové úpravě staly dominantami celého parku," doplnil chebský místostarosta Pavel Hojda.

Návrh revitalizace vycházel ze stávajícího stavu parku a zároveň respektoval stávající siluetu území. „Základní barvou použitou pro nově položenou dlažbu ve tvaru trojzubce byla kombinace černé antracit a bílé," podotkla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.