Neobvyklý případ se před nedávnem odehrál v chebské ulici Palackého. Kvůli větru se zde daly do pohybu kontejnery na veřejný odpad, které zastavila až zaparkovaná auta.

„Šla jsem zrovna ven se psem, když jsem najednou uviděla, že do auta narazila popelnice,“ řekla Jiřina Holubová z Chebu. „Docela mě to zaskočilo,“ doplnila.

Podle Víta Sloupa, vedoucího provozovny ASP v Chebu má odpovědnost za stanoviště kontejnerů ten, kdo si je objednal.
„S podobným případem se setkáváme poměrně často. Za kontejnery zodpovídá, buď právnický subjekt, anebo město. Záleží na tom, kdo si ty přepravníky odpadu k nemovitostem objednal,“ řekl.Lidé z Chebu se na podobný případ dívají různě.

„Pokud má zodpovědnost město, mělo by se postarat o to, aby se popelnice nikam ´nevydaly na výlet´,“ domníval se Jaroslav Čermák z Chebu. „Pokud vím, tak kontejnery bývají většinou vybaveny i speciálními brzdami, které je mají držet na místě,“ doplnil.
„Jednou jsem také viděla, že se dvě popelnice válely někde, kde neměly,“ uvedla Alena Krátká z Chebu. „Myslím si, že to mají na svědomí většinou děti, které si s nimi hrají. Horší situace je, když kontejner začne hořet,“ doplnila.