„Za jaro jsem ve ztrátě 1,5 milionu,“ řekl Radek Dymáček, provozovatel restaurace Gurmán v Mariánských Lázních. „Psychicky už jsem opravdu v háji a poprvé v životě nevím, co budu dělat. Nejsem v tom sám, je nás spousta takových,“ sdělil podnikatel. „Rezervy už nejsou žádné, ty jsou vyčerpané a teď budeme improvizovat. Musím říct, že kdybych neměl přítelkyni, asi bych to už dávno zabalil,“ tvrdí. Stále ale věří, že svůj podnik znovu rozjede. Podle něho by měla přijít mnohem lepší pomoc od státu. „Stát musí udělat adekvátní kompenzace a ty prostě nejsou. Nemáme ztrátu jen na tržbách, ale tím, že jsme museli zavřít ze dne na den, vznikla obrovská škoda na zboží.“ Například jarní slibovaná pomoc od státu mu na restauraci nedorazila.

Radek Dymáček v současné době pomáhá lidem bez domova.Zdroj: Deník / Jana Bežáková

Dostal jen na potraviny, které také provozuje. „Na obchod jsem dostal 43 tisíc korun, na restauraci, protože provozuji dva podniky, jsem nedostal, nelžu, ani korunu,“ uvedl restauratér. „Je tam totiž takový malý odstaveček, že jeden provozovatel nesmí čerpat na dva podniky,“ posteskl si. Příklad by si podle něj měl vzít stát v zahraničí. „V Německu dostávají podnikatelé od pěti tisíc do 25 tisíc eur.“

I v obchodě má Radek Dymáček ztráty. „Tržby klesly o 90 procent,“ řekl. Potraviny provozuje v městských prostorech, a tak má alespoň nárok na snížený nájem. Splátky na úvěr, zálohy na elektřinu a spoustu dalších odvodů ale platit musí.

Radek Dymáček musel propustit většinu zaměstnanců, kteří pro něj nebyli jen pracovní silou, ale rodinou. „Je hrozný pocit, když musíte vyhodit mámu s dvěma dětmi,“ dodal.